با ما تماس بگیرید
شبکه های اجتماعی
براي جستجو، عبارت مورد نظر خود را وارد کنيد
به وب سایت فراصیل خوش آمدید...!!! امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

محل تبلیغات شماکلمات کلیدی
۱۲- Cloudy with a Chance 3d sbsدو دیسکه,3d-player,۷-۳d sbs monster vas elins,۸-۳d sbs ice age,active 3d,FULL HD,lcd-led,pasive,Tin Tin کارتن سه بعدی SBS,ابری با احتمال بارش ......,تصاویر 3D,تصاویر سه بعدی,تکنولوژی سه بعدی,تکنولوژی های سه بعدی,تلویزیونهای سه بعدی بدون نیاز به دستگاه بلو ری,دو دیسکه ها ۳۰۰۰ تومان,سر گذشت زمین Earth 3D SBS,سینمائی ۳d sbs Narnia,سینمائی Cats & Dogs 3d sbs,سینمائی The Last Airbender-1-2,عصر یخبندان سه,فول اچ دی,فیلم سه بعدی رزیدنت اوییل sbs,فیلم۳d sbs افسانه جغد ها,فیلم۳d sbs دایناسورها,فیلم۳d sbs رومئو ژولیت,فیلم۳d sbs سرود کریسمس,فیلم۳d sbs سه بعدی هوگو,فیلم۳d sbs شیر سفید,فیلم۳d sbs ماجراهای سامی,فیلم۳d sbs هیولاهای دریایی,فیلم۳d sbs یوگی خرسه,فیلم۳d هدیه اعضا محترم سایت,فیلمهای سه بعدی ساید بای ساید مخصوص,قیمت هر دیسک ۱۵۰۰ تومان,مستند ۳D Imax Born To Wild SBS,مستند ۳d sbs History Of World,مستند ۳d sbs IMAX Space Station,مستند ۳D SBS Legends of Flight,مستند ۳d sbs Magic Forest,مستند ۳d sbs دایناسور زنده,مستند Bugs - 3D SBS,مستند Flying monsters 3d sbs,مستند Planet Dinosaur 3d sbs,مستند SBS Meeres Aquarium 3D,مستند جنگ جهانی دوم ۳d sbs,مستند دلفینها و نهنگها ۳D SBS,نمایش سه بعدی,هیولا در برابر بیگانگان,
« فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.»

 

ضمانت باز گشت وجه

ارسال پیام در تلگرام

تکنولوژی های نمایش سه بعدی 

۰

 

تکنولوژی های نمایش سه بعدی

3D
تکنولوژی به کار رفته در سینماهای سه بعدی با تکنولوژی به کار رفته در تلویزیون سه بعدی متفاوت است. در سینما ها برای نمایش تصاویر سه بعدی از تکنولوژی Passive 3D استفاده می شود در حالیکه در تلویزیون ها از تکنولوژی Active 3D استفاده شده است. برخی تولید کنندگان تلویزیون ها قصد دارند در سال ۲۰۱۱ تلویزیون هایی با تکنولوژی سه بعدی که در سینما استفاده می شود، یعنی Passive تولید کنند.

 

LG که تا کنون تلویزیون های سه بعدی با فناوری Active 3D تولید می کرد تصمیم گرفته برای سال ۲۰۱۱ تلویزیون Passive 3D تولید کند. سایر برند ها نیز کم و بیش آمادگی خود را برای تولید این تلویزیون ها اعلام کرده اند و قصد دارند تلویزیون های Passive 3D تولید کنند.
با روی کار آمدن این تکنولوژی، باید بدانید آیا این تکنولوژی ارزش صبر کردن دارد، چه زمانی ارائه می گردد و چه قیمتی دارد؟ و  سود و زیان این دو تکنولوژی نسبت به هم چیست؟
معرفی مختصردر سال ۲۰۱۰ همه تلویزیون های سه بعدی بر اساس تکنولوژی Active 3D ساخته شدند( به جز چند تلویزویون سه بعدی Passive که در انگلیس عرضه شدند). در سال ۲۰۱۱ برند های LG و Vizio تصمیم به عرضه تلویزیون های Passive TV گرفتند. LG این تلویزیون ها را Cinema 3D می خواند و دو مدل LW6500 و LW6500 را نیز با این تکنولوژی تولید کرده است.
شما می توانید تلویزیون سه بعدی Active را با استفاده از عینک آن بشناسید. عینک Active 3D سنگین و گران است و ظاهری مانند تصویر زیر دارد.

: در این تکنولوژی دو تصویر متناوبا برای چشم راست و چپ پخش می شود ولی آنچه تصاویر مربوط به چشم چپ و راست را از هم مجزا می کند، عینک Active Shutter است که آن را در تصویر اول به شما نمایش دادیم. این عینک در هر لحظه جلوی دید یکی از چشم ها را می گیرد تا تصویر مربوط به چشم دیگر، پخش و دیده شود. زمانی که این تصاویر با سرعت با یکدیگر ترکیب می شوند، تصویری می سازند که بیننده می تواند در آن، عمق یا بعد سوم را مشاهده کند.
Passive 3D -3D Cinema : دو تصویر به صورت هم زمان برای چشم راست و چپ پخش می شود. به طور مثال، خطوط فرد مربوط به چشم راست و خصطوط زوج مربوط به چشم چپ است. عینک نیز دارای فیلتری است که باعث می شود شما خطوط مربوط به چشم چپ را با همین چشم مشاهده کنید و خطوط مربوط به چشم راست را نیز با چشم راست. دیدن دو تصویر متفاوت در دو چشم، باعث می شود بیننده تصاویر را با عمق (سه بعدی) مشاهده کنند.
مقایسه Active 3D و Passive 3D-Cinema 3Dهمه برندهای تولید کننده تلویزیون های سه بعدی ، تا کنون از تکنولوژی Active استفاده کرده اند. ولی فقط Vizio و LG تلویزیون های سه بعدی Passive تولید و عرضه کرده اند.

 

از برندهای تولید کننده Active 3D می توان Samsung، Sony، LG، Panasonic، Sharp، Toshiba و Vizio را نام برد. در ادامه نقاط قوت و ضعف این دو تکنولوژی را بیان کرده ایم:

  Active 3D    Passive 3D      مزایا و معایب

رزولوشن FullHD دو برابر Passive 3D
بدون تاثیر منفی روی تصاویر دو بعدی
عینک گران قیمت و سنگین
لرزش تصویر و تارشدگی اطراف سه بعدی
نیاز به باتری برای عینک
بدون CrossTalk یا تارشدگی در تصاویر سه بعدی
بدون پرش در تصاویر سه بعدی
دارای عینک ارزان و سبک که بینی و چشم را اذیت نمی کند
رزولوشن Passive نصف Active
دارای اثر منفی روی تصاویر دو بعدی

 

ما باید در اینجا به این نکته هم اشاره کنیم که کیفیت Active 3D در LED/LCD با کیفیت آن در Plasma متفاوت است که در ادامه کیفیت این دو را نیز با هم مقایسه می کنیم.
نقاط قوت LCD/LED با Active 3Dروشنایی تصویر بالا در LCD/LED باعث می شود ۳D در اتاق های روشن بهتر دیده شود
نقاط قوت Plasma با Active 3Dبدون تارشدگی دور تصویر و عمق سه بعدی بهتر از LCD/LED
نقاط ضعف LCD/LED با Active 3Dتارشدگی تصویر ، اگر زاویه سر خود را بچرخانید و عینک به صورت عمودی قرار گیرد-یا زایه دار نسبت به تلویزیون باشد-تصویر سه بعدی خوبی مشاهده نخواهید کرد
نقاط ضعف Plasma با Active 3Dروشنایی تصویر پایین ، مشاهده تصویر سه بعدی بهتر در اتاق تاریک

خوشبختانه تولید کنندگان Bluray/3D Player ها از یک استاندارد برای پخش تصاویر سه بعدی استفاده می کنند. بنابراین تلویزیون شما از هر تکنولوژی استفاده کند، Player شما متفاوت نخواهد بود.
همانند مقایسه پلاسما و LCD که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند و هیچ وقت نمی توان گفت کدامیک مطلقا برتر از دیگری است، این دو تکنولوژی هم دارای برتری هایی نسبت به یکدیگر هستند. بنابراین نمی توان گفت کدام یک مطلقا برتر از دیگری است.

 

انواع فیلم 3d

 

 


تمام حقوق مادی و معنوی برای وب سایت فراصیل محفوظ است. استفاده از مطالب وب سایت ،فقط در صورت ذکر منبع مجاز می باشد.
© All rights reserved farasil.com 2015-2018.

Amargir.net