با ما تماس بگیرید
شبکه های اجتماعی
براي جستجو، عبارت مورد نظر خود را وارد کنيد
به وب سایت فراصیل خوش آمدید...!!! امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

محل تبلیغات شماکلمات کلیدی
توجیهی احداث واحد بسته بندی مرغ گوشت ماهی,دانلود توجیهی احداث واحد بسته بندی گوشت,دانلود توجیهی احداث واحد بسته بندی ماهی,دانلود توجیهی احداث واحد بسته بندی مرغ گوشت ماهی,دانلود طرح توجیهی احداث واحد بسته بندی مرغ گوشت ماهی,
« فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.»

 

ضمانت باز گشت وجه

ارسال پیام در تلگرام

دانلود توجیهی احداث واحد بسته بندی مرغ گوشت ماهیدانلود توجیهی احداث واحد بسته بندی مرغ گوشت ماهی

 گوشت قرمز و گوشت مرغ وماهی

 واحد بسته بندی گوشت، مرغ، ماهی

فصل اول:

۱- معرفی محصول

هدف از ارائه این گزارش بررسی امکان سنجی ایجاد و احداث واحد صنعتی بسته بندی گوشت قرمز و گوشت مرغ وماهی می باشد . بنابراین محصولات تولیدی شامل گوشت قرمز و گوشت مرغ وماهی بسته بندی شده در بسته بندی های مختلف با رعایت موازین بهداشتی و استاندارد می باشد و هدف از تولید این محصولات افزایش ارزش افزوده ، حاشیه سود بالاتر ، سهولت عرضه ، افزایش مدت ماندگاری ، سهولت مصرف با رعایت جنبه های بهداشتی آن برای  مصرف کنندگان می باشد.

۱-۱-نام وکد Isic:

نام محصول کدisic
 انجمادوبسته بندی انواع گوشت ۱۵۱۱۱۲۱۰
 بسته بندی گوشت ومرغ ۱۵۱۱۱۲۲۰
 بسته بندی گوشت قرمز ۱۵۱۱۱۲۲۱
 عمل اوری وبسته بندی ماهی ۱۵۱۲۱۴۱۱
 بسته بندی ماهی درخلاء ۱۵۱۲۱۴۱۲
 انجمادوبسته بندی ماهی ومیگو ۱۵۱۲۱۴۲۰
 انجمادوبسته بندی مرغ ۱۵۱۱۱۲۱۱

 

۱-۲-شماره تعرفه گمرکی:

برای مرغ وماهی و گوشت بسته بندی شده تعرفهای مخصوص وجود ندارد.اما تعرفه واردات گوشت ۰۲۰۱و۰۲۰۲و۰۲۰۴ امده است ودر بخش دیگر تعرفه ماهی هم۰۲ ۰۳و ۰۳ ۰۳ قید شده است.

۱ -۳-شرائط واردات:

در ارتباط با مصرف گوشت قرمز و گوشت مرغ وماهی طی سالهای اخیر سیاست دولت کاستن از واردات در جهت حمایت از دامپروری وپرورش آبزیان کشور و نیل به خودکفایی در مصرف گوشت قرمز و مرغ وماهی بوده است لیکن در هر سال و حسب  ضرورت و نیاز بازار مصرف به منظور تأمین گوشت مورد تقاضا و کنترل قیمت اقدام به واردات نموده است .

 

۱-۴-بررسی وشرائط استاندارد:

از جمله پیشرفته ترین روشها در حفظ و نگهداری مواد غذایی بسته بندی در پاکتهای نایلونی مخصوص و عاری از هوا که اصطلاحا وکیوم نامیده میشود میباشد. برای بسته بندی انواع سوسیس و کالباس و فراورده های گوشتی و کمی هم ماهی های دودی قبلا این روش اعمال میشده است. از جمله مزیت های مهم این روش جلوگیری از فعالیت های آنزیمی محصول بخصوص اتولیز است.انجماد و نگهداری در برودت منهای ۱۸ درجه سانتی گراد اگرچه از میکرو ارگانیسمهای محصول جلوگیری میکند اما فعالیت شیمیایی متوقف نمیشود. به همین دلیل در مقایسه با محصولات تازه موارد منجمد که بیش از یک سال از زمان آن گذشته باشد ویا اینکه چندین بار دیفراست و یا منجمد شده باشد اندکی سبکتر و پوکتر بنظر میرسد. در بسته بندیهای وکیوم شده تغییرات شیمیایی بسیار اندک بوده و بعد از یکسال نگهداری در شرایط مناسب محصول از کیفیتی نزدیک به نوع تازه آن برخوردار است.

بسته بندی گوشت و مرغ وماهی به دو صورت سفارشی و یا به صورت متعارف به بازار عرضه می شود .بسته بندیهای اولیه که در ظروف یکبار مصرف و با روکش سلفون محافظت می شود . بسته بندی گوشت بر مبنای نوع مصرف و براساس نوع سفارش در بسته هایی به وزن ۴۵۰ گرم تا ۵/۲ کیلوگرم و گاهی در کارتنهای با وزن ۱۵ کیلوگرم بسته بندی و به بازار ارائه می شود.در خصوص مواد اولیه و محصول تولیدی ، استاندارد مدونی وجود ندارد و مواد اولیه که همان دام زنده هستند قبل از کشتار مورد معاینه قرار می گیرند که این معاینات مربوط به نوع دام و سلامت دام می باشد که حتماً باید پس از سلامت دام عملیات کشتار دام صورت گیرد و در خصوص شرایط واحد تولیدی که عملیات فرآوری محصولات دامی صورت می گیرد به شرح ذیل می باشد :

  • شرایط محیطی و فضاهای لازم جهت تولید و بسته بندی هر واحد تولیدی براساس ظرفیت تولیداتش فضاهای مربوط به تولید و ابعاد مورد نیاز و همچنین ساختمان مورد نظر توسط سازمان دامپزشکی مورد بررسی و تاییدیه آن صورت می گیرد.
  • کنترل حین تولید توسط یک فرد مامور مربوط به سازمان دامپزشکی می باشد و بررسیها و آزمایشات لازم توسط این فرد صورت می گیرد بطوریکه نحوه عملکرد و محصولات حین تولید بازرسی می شوند و برای نمونه تعدادی از محصولات به آزمایشگاه خارج از واحد تولیدی ارسال می شوند و آزمایشات مورد نظر از لحاظ سلامت گوشت و مرغ بسته بندی شده کنترل می شوند .

 

ضوابط بهداشتی واحدهای فر آوری و بسته بندی محصولات شیلاتی

۱-     تأ سیسات باید حداقل شرایط زیر را دارا باشند :

الف ) بوسیله مرجع ذیصلاح ( سازمان دامپزشکی کشور ) مورد تأیید قرار گرفته و دارای پروانه بهداشتی بهره برداری باشند .

پ) از فضای کافی برای عملیات ، تحت شرایط بهداشتی مناسب برخوردار بوده و تحت  بوهای نا مطبوع ، دود ، گرد و غبار و آلودگی قرار نگیرد .

ت) ساختمان باید دارای تهویه مناسب ، نور کافی بوده و براحتی  قابل تمیز شدن باشد

ث) مصالح بکار رفته در ساختمان نباید هیچگونه ماده مضری را به آبزیان یا فرآورده های آن منتقل نماید .

ج) ساختمان باید به شکلی باشد که از ورود حشرات ، پرندگان و دیگر موجودات مزاحم و همچنین آلودگی های محیطی مثل دود ، گرد و غبار و … جلو گیری شود .

چ) تأسیسات باید به شکلی باشد که قسمتهای تمیز و قسمتهای آلوده کننده کاملآ از یکدیگر جدا بوده و آلودگی جانبی اتفاق نیفتد .

ح) سالنهای مخصوص آماده سازی و فرآوری باید دارای خصوصیات زیر باشند :

۱-      کف باید در برابر آب نفوذ ناپذیر بوده و به آسانی تمیز و ضد عفونی شده و طوری طراحی شده باشد که تخلیه و خروج و مایعات زائد به فاضلابها به سهولت انجام گیرد .

۲-      دیوارها غیر قابل نفوذ به آب ، غیر جاذب و قابل شستشو بوده و رنگ روشن داشته باشند . تا ارتفاعی که مورد نیاز است باید صاف و بدون درز و شکاف بوده و به راحتی تمیز و ضد عفونی گردند.  زوایای بین دیوارها ، کف و سقف باید حالت انحنا داشته و راحت تمیز گردند.

۳-      سقف باید بشکلی ساخته شود که از تجمع مواد و کثیف شدن ، رشد قارجها و پوسته شدن جلو گیری شده و براحتی تمیز گردد .

۴-      پنجره ها باید طوری طراحی  شوند که از تجمع مواد جلوگیری کرده و محلهایی که باز می شوند با توری پوشیده شوند . توریها باید براحتی تمیز شده و در مواقع  لزوم تعویض گردند .

۵-      از امکانات تهویه ای مناسب و نور کافی طبیعی یا مصنوعی برخوردار باشند .

۶-      از امکانات کافی جهت تمیز کردن و ضد عفونی  دستها در محل کار و داخل  توالتها ضروری است . شیرهای آب باید  اتوماتیک بوده و بدون دخالت دست عمل نمایند . در این مکانها باید از حوله های یکبار مصرف استفاده گردد .

۷-      تسهیلات لازم برای شستشو دستگاهها ، تجهیزات و ابزار آلات فراهم شود .

خ) ابزار وسایل کار مانند میز برش ، ظروف ، محفظه ها ، تسمه نقاله ها ، چاقو همگی باید از مواد ضد زنگ ساخته شده و به آسانی بتوان آنها را تمیز و ضد عفونی نمود .

د) چنانچه محفظه ای ضد آب و ضد زنگ مخصوص برای نگهداری محصولات شیلاتی غیر قابل مصرف انسانی وجود داشته و در پایان هر شیفت کاری تخلیه نمی شود ، باید محل مناسبی برای نگهداری آنها وجود داشته باشد .

ذ) تسهیلات کافی جهت بهره برداری از منابع آب قابل شرب یا آب تمیز دریا که بوسیله  یک سیستم مناسب تصفیه شده باشد ، باید وجود داشته باشد . این منابع آبی  باید دارای فشار و ذخیره کافی باشند . استفاده از آب غیر قابل شرب برای مصارف تولید بخار ، آتش نشانی و خنک سازی تجهیزات برودتی مجاز است ولی باید اطمینان حاصل گردد که باعث آلودگی فرآورده های تولیدی نگردد .

ر) وجود  سیستم بهداشتی دفع فاضلاب و آبهای زائد ضروری است .

ز) تعداد کافی اتاقهای رختکن ، دستشوئی و توالت باید وجود داشته باشد که در شرایط بهداشتی باشند توالتها نباید مستقیما به محل سالن فر آوری راه داشته باشند . دستشوئی ها باید مجهز به مواد پاک کننده و حوله های یکبار مصرف بوده . شیر آب آنها باید  اتوماتیک و بدون دخالت دست باز و بسته شود .

ژ) در محل ورودی فرآوری باید حوضچه گند زدائی تعبیه شود تا کارکنان هنگام عبور از داخل آن  بگذرند.

۲-     شرایط کلی بهداشت ساختمانها و تجهیزات :

الف ) کفها ، دیواره ها  و قفسه ها ، سقف ها و پوشش آنها ، تجهیزات ، لوازم وابزار کار در محل فرآوری محصولات شیلاتی ، همگی باید تمیز ، مرتب و آماده کار باشند . بطوریکه منبع آلوده کننده ای برای فر آورده ها ایجاد نکنند .

ب) طبق یک برنامه منسجم باید کلیه جانوران موذی و حشرات را از درون تا سیسات و تجهیزات دفع و نابود

ساخت مواد مخصوص مانند حشره کشها و یا هر گونه ماده سمی دیگر در محل مخصوص یا در قفسه های قفل دار

نگهداری شوند . استفاده از چنین موادی نباید خطر آلودگی فرآورده ها را در پی داشته باشد .

پ) محل کار ، ابزار آلات و تجهیزات داخل کارخانه باید اختصاصا برای فرآوری محصولات شیلاتی استفاده گردند .

ت) برای کلیه اهداف باید از آب قابل شرب ، طبق استانداردها و یا آب تمیز دریا استفاده گردد. بطور استثناء می توان از آبهای غیر آشامیدنی برای مصارف تولید بخار، آتش نشانی و خنک کردن دستگاههای برودتی استفاده نمود ولی باید مطمئن شد که چنین آبهائی برای مصارف دیگر استفاده نشده و برای فرآورده ها آلودگی ایجاد ننماید .

ث‌)مواد پاک کننده و ضد عفونی و موارد مشابه به تائید مقامات ذیصلاح برسد و استفاده از آنها اثرات نا مطلوبی بر ماشین آلات و تجهیزات و فرآورده ها نداشته باشد.

۳-شرایط کلی بهداشت کارکنان :

کارکنان باید از بالاترین استاندارد پاکیزگی برخوردار باشند خصوصا :

الف ) باید لباسهای تمیز و مناسب داشته و کلاه مخصوص برای پوشاندن موها بر سر داشته باشند .

ب) کارکنان باید قبل از شروع بکار در این تاسیسات ، مورد معاینه پزشکی قرار گرفته و سلامتی آنها تایید گردد .

پ) کارکنان مسئول جابجائی ، آماده سازی و فرآوری محصولات شیلاتی باید دستهای خود را حداقل قبل از شروع هر شیفت کاری و یا موقعی که لازم است شسته و ضد عفونی کنند.

ت) مدیریت کارگاه باید تمام اقدامات لازم را بعمل آورند تا از کار و فعالیت افرادی که مستعد آلوده سازی فرآورده های شیلاتی هستند ، جلو گیری بعمل آورند .

ث) سیگار کشیدن ، انداختن آب دهان ، خوردن و آشامیدن در محل کار و انبار فرآورده های شیلاتی ممنوع می باشد .

 

 

دستور العمل بهداشتی عرضه آبزیان

 

۱-  عرضه ماهی تازه :

۱-۱-ماهیهای خریداری شده بر حسب گونه تفکیک و در محل مناسب با آب آشامیدنی شستشو شود .

۲-۱- برای جابجایی از پرت کردن ماهی اکیدا خودداری شود .

۳-۱- ماهیها پی از شستشو ، با آب سرد ، در جعبه یا مخازن ، همراه با پودر یخ مناسب نگهداری شود .

۴-۱- عرضه ماهیان انجماد زدایی شده به عنوان ماهی تازه ممنوع می باشد .

۵-۱- از قرار دادن ماهی در معرض گرد و خاک و حشرات ، تابش نور مستقیم خورشید خودداری کرده و برای عرضه مناسب از میزهای شیشه دار ( ویترینی ) استفاده شود .

۶-۱- از قرار دادن قطعات بریده شده از بدن و همچنین  اشپل ماهی در فضای باز خودداری شود .

۷-۱- از قرار  دادن مرغ و گوشت در کنار ماهی خودداری شود .

۸-۱- در صورتی که ماهی در مراکز عرضه مطابق درخواست مشتری بصورت ( پاک شده ، فلس گیری ، فیله سازی ، قطع سر و دم ، تخلیه شکمی ، قطعه قطعه کردن و …) تحویل می شود . لازم است حتما پس از انجام عملیات فوق ماهی با آب بهداشتی شستشو و سپس تحویلی مشتری گردد .

۹-۱- محل فیله کردن و قطعه بندی ماهی بایستی در یک اتاقک مجزا که دارای شرایط بهداشتی لازم باشد صورت پذیرد .

۱۰-۱- میز کار فیله سازی بایستی  مناسب بوده بطوریکه تخته میز کار از جنس  تفلون دارای حفاظ شیشه ای دور میز برای جلوگیری از پاشیدن فلس و غیره به اطراف میز کار و مشتریان و دارای شیب مناسب جهت هدایت پساب و مواد زائد باشد همچنین تعبیه آبریز در انتهای شیب میز کار جهت خروج پساب و مواد زائد ضروری می باشد  و هر دو ساعت یکبار می بایست میز کار و چاقو ها و … با آب تمیز شستشو شوند . ابعاد چنین میزی ۸۵*۱۲۰*۲۰۰ سانتی متر توصیه می شود .

۱۱-۱- تحت هیچ شرایطی نبایستی در کف زمین بعنوان فیله کردن یا نگهداری ماهی استفاده نمود همچنین از پلاستیکهای باز یافتی نبایستی جهت حمل ماهی استفاده کرد .

خصوصیات ظاهری ( ارگانو لپتیک ) و معیارهای تعیین تازگی ماهی :

 

ارکان                         معیار درجه تازگی
درجه یک درجه دو درجه سه درجه چهار (فاسد)
پوست روشن ، بدون تغییر رنگ ، درخشنده رنگ روشن ولی درخشنده نیست پوست در حال تغییر رنگ از روشنی به سمت کدورت رنگ کاملا کدر
مخاط سطح پوست آبکی ، شفاف غبار شیری خاکستری متمایل به زرد

 

چشم محدب و کاملا بر آمده سیاه با مردمک روشن ، قرنیه شفاف محدب مقداری فرورفته ، سیاه با مردمک کدر ، قرنیه مقداری مات پهن ، قرنیه مات ، مردمک کدر مرکز فرورفته ، مردمک خاکستری ، قرنیه شیری

 

آبششها رنگ روشن بدون مخاط رنگ پریده مخاط شفاف رنگ متمایل به قهوه ای ، ضخیم ، مخاط کدر رنگ زرد ، مخاط شیری
پریتونیوم ( در ماهی شکم خالی ) صاف ، شفاف ، به سختی از گوشت جدا می شود تا حدودی کدر ، می توان آنرا از گوشت جدا کرد براحتی از گوشت جدا می شود از گوشت جدا شده است
بوی آبشش و حفره شکمی بوی علفهای دریایی نمی دهد شروع تخمیر و ترشیدگی ماهی کاملآ بوی ترشیدگی می دهد
گوشت دارای سطح صاف ، محکم ، الاستیک

 

دارای حالت الاستیک  

کمی نرم ، دارای سطح کدر

کاملا نرم ، فلسها براحتی از پوست جدا می شوند ، سطح گوشت چروکیده است

 

 

 

 

 

کارگاه بسته بندی گوشت

۱- حضور مسئول فنی بهداشتی هنگام ورود مواد اولیه به کارگاه و کنترل مجوزهای مربوطه و فک پلمپ.

۲- خودرو حمل گوشت، یخچال دار باشد و دارای کارت اشتغال به فعالیت حمل گوشت از اداره کل دامپزشکی استان باشد.

۳- کنترل دقیق ورود مواد اولیه از کشتارگاه، کنترل گواهی حمل گوشت و ممهور بودن گوشت به مهر دامپزشکی.

۴- کنترل پیش سرد از نظر رعایت موارد بهداشتی و دمای مناسب ۴-۰ درجه.

۵- کنترل و نگهداری گوشت در پیش سرد به مدت ۲۴ ساعت در دمای ۴-۰ درجه.

۶- رعایت بهداشت فردی کارکنان شامل لباس کار، دستکش و کلاه.

۷- سالن محل کار باید تمیز و دارای امکانات مناسب جهت ضدعفونی کردن باشد و ماسک.

۸- کلیه وسایل مربوط به کار باید تمیز و از جنس فلز زنگ نزن و قابل ضدعفونی باشد.

۹- ظروف بسته بندی یکبار مصرف باشد و ظروف مستعمل نباشد.

۱۰- گوشت تاریخ گذشته نباشد و گوشت کهنه با تازه مخلوط نگردد.

۱۱- در تهیه گوشت چرخی دقت گردد استفاده از سویا، رب گوجه، پستان، دنبلان، نرینه و غدد لنفاوی ممنوع می باشد.

۱۲- بسته بندی دارای برچسب باشد که حاوی اسم کارگاه، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، دمای مناسب جهت نگهداری،

مدت نگهداری و آدرس و تلفن کارخانه، کد پروانه بهره برداری بهداشتی از سازمان دامپزشکی کشور باشد.

۱۳- خروج کالا با خودرو سردخانه دار مناسب مجهز به ترموکینگ با دمای ۴-۰ درجه و با گواهی  و کارت تردد حمل گردد.

 

شرائط بسته بندی

۱- خواص حسی و چشایی و سایر ویژگیهای کالا حفظ شود.

۲- کالا در برابر آلودگیهای میکروبی و سایر آلودگیها حفظ شود.

۳- کالا در برابر خشک شدن، تمرکز گرما از طریق تابش حفظ و از نشت نیز جلوگیری کند.

۴- از نفوذ طعم، بو، رنگ و سایر عوامل خارجی در تمام مدت نگهداری شوند.

۵- بسته های برای خرده فروشی تا زمان فروش نهایی دست نخورده و سالم نگهداری شوند.

۶- نشانه گذاری مواد غذایی پیش بسته بندی شده مطابق مندرجات استانداری باید در مورد غذاهای منجمد رعایت

شود و برچسب به طور وضوح دارای راهنمایی هایی درباره نگهداری تا هنگام مصرف باشد.

 

بهداشت

۱- رعایت بهداشت در طول آماده سازی، فرایند انجماد، حمل و نقل و توزیع تا هنگام فروش نهایی دارای اهمیت می باشد.

۲- غذاهای منجمد باید دارای اصول کلی بهداشت مواد غذایی با آیین نامه بهداشتی مشخصی منطبق باشد.

 

 

 

 

 

 

دستورالعمل انواع قطعات گوشت مرغ تازه خنک شده و نحوه بسته بندی و نگهداری آن

 

شرایط لازم جهت قطعه بندی لاشه مرغ

الف- در کشتارگاه صنعتی مجاز و پس از تأیید سلامت دامپزشک کشتار شده باشد.

ب- کلیه مراحل کشتار، پرکنی، تخلیه اندرونه و خنک کردن مرغ به صورت کامل صورت گرفته باشد.

ج- لاشه مرغ کامل تازه خنک شده پس از بازرسی های فنی بهداشتی مورد تأیید دامپزشک مسئول بهداشتی کشتارگاه رسیده باشد.

د- وزن لاشه مرغ کامل کمتر از ۱۲۰۰ گرم نباشد.(در صورتی که لاشه مرغ کامل وزن بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ گرم داشته باشد باید به عنوان قطعه بندی مرغ نیمچه به بازار عرضه گردد.)

ه- استفاده از لاشه های مرغ کامل زیر ۷۰۰  گرم ممنوع می باشد.

 

تعیین انواع قطعات گوشت مرغ تازه خنک شده و نحوه برش های استاندارد:

الف- سینه:

 ۱- اساس یا پایه استخوانی: استخوان جناغ سینه و کلیه عضلاتی که آن را می پوشاند.

۲-محل قطع: مفصل بازو و کتف چپ و راست در طرفین و انتهای مهره گردن در بالا و محل اتصال دنده ها به مهره پشت.

 ب- ران:

۱- اساس یا پایه استخوانی: استخوان های ران، درشت نی و نازک نی، همچنین کلیه عضلاتی که استخوانهای فوق را می پوشانند.

۲- محل قطع: در بالا مفصل خاصره-ران و در پایین مفصل درشت نی، تارسی و قلم پا.

 

ج- بالها:

۱- اساس یا پایه استخوانی: استخوان بازو (ساعد)، زند اعلی، زند اسفل، همچنین استخوانهای مچ و بندهای انگشتان و شامل کلیه عضلاتی است که استخوانهای مزبور را می پوشانند.

۲- محل قطع: مفصل بازو و کتف

د- گردن:

 ۱- اساس استخوانی: مهره های گردن (۱۳ مهره گردن) و عضلاتی که آنها را می پوشاند.

۲- محل قطع: اتصال استخوان جمجمه، اطلس و در پایین اتصال اولیه مهره پشت.

ه- پشت:

 ۱- اساس یا پایه استخوانی: هفت مهره پشت که به هم جوش خورده اند و استخوان خاصره، استخوان ورک، استخوان عانه و مهره های دم و کلیه عضلاتی که استخوانهای مزبور را می پوشانند.

۲- محل قطع: در بالا محل اتصال مهره های گردن و پشت و در طرفین قسمت آزاد دنده ها نزدیک به بدنه مهره های پشت در پایین مفصل ران-خاصره.

و- قلم پا و پنجه ها:

۱- اساس استخوانی: شامل استخوان های قلم و بند اول و دوم و سوم پا و پوست و تاندون هایی  که  آنها  را  می پوشاند.

۲- محل قطع: مفصل درشت نی-قلم پا

 

بسته بندی و نشانه گذاری:

الف-بسته بندی قطعات حاصل از لاشه های قطعه بندی شده به تفکیک و به صورت مجزا انجام خواهد گرفت.

ب- قطعات تفکیک شده در ظروف پلاستیکی مرغوب، سالم، پاکیزه و یکبار مصرف گذارده می شود به طوری که در هر ظرف تنها یک نوع قطعه که تا جای ممکن یکدست می باشند چیده خواهد شد روی ظروف را باید با استفاده از سلفون یا استریج فیلم پوشاند.

ج- بسته ها برچسب گذاری شده و حداکثر ۱۲ بسته در سه ردیف بر روی هم داخل سبدهای پلاستیکی بزرگ چیده می شود.

د- سبدها تا زمان توزیع به صورت تازه خنک شده داخل پیش سرد به نحوی نگهداری می گردد که دمای گوشت طیور صفر تا دو درجه باشد و تاریخ انقضاء آن حداکثر ۴۸ ساعت خواهد بود.

ه- روش بسته بندی به صورت منجمد، ظروف یکبار مصرف حاوی قطعات مرغ بر روی راک چیده و به داخل تونل انجماد با برودت ۳۵- درجه می رود و پس از انجماد در سالن نگهداری با  برودت ۱۸- درجه  نگهداری می شود.عمر ماندگاری مرغ قطعه بندی شده منجمد در شرایط مطلوب ۳ ماه می باشد.

 

ناپذیرفتنی ها:

۱- در بسته های حاوی قطعه های ران نباید: الف-قسمتی از استخوان لگن و یا کلیه ها وجود داشته باشد.ب- استخوان ران نباید شکسته باشد. ج-خونمردگی، خونریزی و ضایعات ناشی از بیماری نباید وجود داشته باشد.

۲- در بسته های حاوی قطعه های سینه نباید: الف-هیچ گونه خونمردگی، خونریزی، تغییر رنگ، بو  و مزه در عضله سینه وجود داشته باشد. ب- نباید نای و مری و شش و یا عفونت داخل محوطه صدری وجود داشته باشد. ج- نباید آبسه و چرک روی عضلات سینه وجود داشته باشد.

۳- در بسته های حاوی قطعه گردن نباید: الف- پوست و مری و نای وجود داشته باشد.   ب- چربی و غدد تیموس و یا خونمردگی وجود داشته باشد.

۴- داخل بسته ها نباید خونابه، اجسام خارجی و پر وجود داشته باشد.

۵- بسته ها تا زمان توزیع و رسیدن به دست مصرف کننده باید سالم و بدون شکستگی و پارگی سلفون باشد.

دانلود توجیهی احداث واحد بسته بندی مرغ گوشت ماهی
قیمت : 5,000 تومان
بلافاصله پس از پرداخت، لينک دانلود فعال خواهد شد و شما مي توانيد فايل مورد نظر خود را دانلود کنيد
شما اولین نفری هستید که در این مورد دیدگاهی بیان می کنید ارسال دیدگاه

تمام حقوق مادی و معنوی برای وب سایت فراصیل محفوظ است. استفاده از مطالب وب سایت ،فقط در صورت ذکر منبع مجاز می باشد.
© All rights reserved farasil.com 2015-2018.

Amargir.net