با ما تماس بگیرید
شبکه های اجتماعی
براي جستجو، عبارت مورد نظر خود را وارد کنيد
به وب سایت فراصیل خوش آمدید...!!! امروز : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

محل تبلیغات شماfilesell
کلمات کلیدی
توجیهی کلرید آمونیوم,دانلود pdf طرح توجیهی کلرید آمونیوم,دانلود طرح توجیهی,دانلود طرح توجیهی کلرید آمونیوم,دانلود طرح های توجیهی,طرح توجیهی کلرید آمونیوم,فایل طرح توجیهی کلرید آمونیوم,
« فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.»

 

ضمانت باز گشت وجه

ارسال پیام در تلگرام

دانلود طرح توجیهی کلرید آمونیومدانلود طرح توجیهی کلرید آمونیوم

نشادر

نوع فایل :pdf

تعداد صفحات : ۲۷

کلرید آمونیوم

کلرید آمونیوم (Ammonium Chloride) ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی NH4Cl است. کلرید آمونیوم به خوبی در آب (۱۰۰mg/ml) حل می شود که انحلال آن در آب گرماگیر بوده و یک محلول بی رنگ و شفاف بدست می دهد. همچنین در متانول و اتانول محلول است. محلول های کلرید آمونیوم نسبتا اسیدی هستند. نام دیگر آن نشادر است .

روش تولید کلرید آمونیوم(نشادر)

روش های مختلفی برای تولید کلرید آمونیوم وجود دارد:

۱) فرآیند نمک دوتایی که کلرید آمونیوم و کربنات سدیم به طور همزمان تولید می شود.

۲) خنثی سازی مستقیم آمونیاک با استفاده از اسید هیدروکلریک. بیشتر کلرید آمونیوم مصرفی در هند، چین و ژاپن جهت استفاده در کود شیمیایی با فرآیند نمک دوتایی تولید می شود. ولی کلرید آمونیوم با درصد خلوص بالا با استفاده از واکنش مستقیم بخار آمونیاک بدون آب و گاز اسید هیدروکلریک تولید می شود.

کاربرد کلرید آمونیوم (نشادر)

کاربرد اصلی کلرید آمونیوم به عنوان منبع تامین نیتروژن در کودهای شیمیایی است که در مقادیر مختلف به همراه اوره یا سولفات آمونیوم در ترکیبات کود شیمیایی استفاده می شود. یکی از مزایای کلرید آمونیوم این است که غلظت بالاتر و هزینه کمتری نسبت به سولفات آمونیوم دارد. اگرچه کلرید آمونیوم شناخته شده ترین ترکیب برای کشت برنج است، برای محصولاتی مانند گندم، جو، نیشکر، ذرت و … در شرایط آب و هوایی مختلف امتحان شده و کارآمد می باشد. محدودیت کلرید آمونیوم می تواند مقدار کم نیتروژن آن در مقایسه با اوره یا آمونیوم نیترات و همچنین مقدار بالای کلرید آن باشد که از میزان بیشتر، می تواند برای خاک و برخی محصولات کشاورزی مضر باشد. کود شیمیایی بر پایه کلرید آمونیوم شامل %۲۵ نیتروژن است. این ماده می تواند به صورت گرانول یا بلور عرضه شود. برای استفاده مستقیم، شکل بلور یا گرانولی درشت ترجیح داده می شود، درحالی که بلورهای ریز می تواند در ترکیب کود شیمیایی استفاده شود. افزایش کلر خاک ناشی از افزودن کلرید آمونیوم، جذب کادمیم در گیاهان را افزایش می دهد.

کلرید آمونیوم در گالوانیزه کردن فولاد، تصفیه روی و پوشش ورقه آهن با روی استفاده می شود. همچنین یک فرآیند ولتامتری برای شناسایی مس، سرب، کادمیم و نیکل در ماتریس های زیست محیطی وجود دارد که از بافر آمونیاک- کلریدآمونیوم استفاده می کند. همچنین به عنوان طعم دهنده در مشروبات الکلی به کار می رود. کلرید آمونیوم در مقیاس آزمایشگاهی برای کاهش دما در حمام های خنک کننده و نیز همراه با آمونیاک به عنوان محلول بافری استفاده می شود.

در زمینه مصارف پزشکی آمونیوم کلرید انواع خاصی از سنگ کلیه را حل می کند و برای افزایش دفع سموم و دارو از بدن استفاده می شود. می تواند همراه با آنتی بیوتیک هایی مانند تتراسایکلین و پنی سیلین جهت افزایش مقاومت در برابر برخی از باکتری های خاص استفاده شود.

دانلود طرح توجیهی کلرید آمونیوم
قیمت : 2,000 تومان
بلافاصله پس از پرداخت، لينک دانلود فعال خواهد شد و شما مي توانيد فايل مورد نظر خود را دانلود کنيد

تمام حقوق مادی و معنوی برای وب سایت فراصیل محفوظ است. استفاده از مطالب وب سایت ،فقط در صورت ذکر منبع مجاز می باشد.
© All rights reserved farasil.com 2015-2018.