با ما تماس بگیرید
شبکه های اجتماعی
براي جستجو، عبارت مورد نظر خود را وارد کنيد
به وب سایت فراصیل خوش آمدید...!!! امروز : شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

محل تبلیغات شماکلمات کلیدی
اکران,سه بعدی دیجیتال,سینما آزادی,سینما سه بعدی,صدای دیجیتال دالبی,عینک سه بعدی,عینک فیلم سه بعدی,
« فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.»

 

ضمانت باز گشت وجه

ارسال پیام در تلگرام

سینما و نمایش فیلم های سه بعدی

۰

سینما و نمایش فیلم های سه بعدی

۳d cinama

سینمای آزادی برای نخستین بار در ایران به تجهیزات دیجیتال، یعنی امکان پخش تصاویر با کیفیت دیجیتال روی صفحه عریض همراه با صدای دیجیتال (دالبی) مجهز شد. امروزه در جهان به دلایل مختلف ( از جمله قوانین کپی رایت، مسائل اقتصادی، تاکید بر اکران همزمان فیلم های شاخص و از همه مهم تر، کیفیت برتر این نوع سینما) اکثر سالن های سینما در حال تجهیز به این فناوری هستند. اکران فیلم سه بعدی از ایده تا اجرا قبلا با وجود تهیه فیلم در ایران به صورت دیجیتال، برای اکران آن می باید نسخه آن به خارج از کشور ارسال می شد و پس از دریافت نسخه۳۵ میلی متری این امکان پدید می آمد. حداقل در سینما آزادی دیگر این دردسر وجود ندارد و اینگونه فیلم ها مستقیما قابلیت اکران دارد. علاوه بر کیفیت تصویر و صدا در این فناوری، موضوع خدمات رسانی و پخش فیلم نیز در آن، شرایط ویژه ای دارد. تشکری نیا در این باره می افزاید: امروزه اکرانفیلم در دنیا نه به روش های سنتی که فقط با خرید کدهای کامپیوتری و دریافت آن از ماهواره صورت می گیرد و این یعنی صرفه جویی در وقت، هزینه و امکان اکران همزمان فیلم های برتر جهان در کشورهای مختلف.

 امکان اکران پخش فیلم سه بعدی دیجیتال

هم اکنون سینما آزادی دارای امکان اکران پخش فیلم سه بعدی دیجیتال است. به گفته تشکری نیا، آنچه در گذشته تولید می شد، جذابیتش صرفا در تصویر سه بعدی بود نه در کیفیت، شفافیت و وضوح تصویر و صدا. پس از سال ها تحقیق و بررسی توسط کارشناسان شرکت های بزرگ، این مشکل نیز برطرف شد؛ بنابراین آنچه در سینما آزادی امروز می بینیم همان است که در افتتاحیه جشنواره کن امسال به نمایش درآمد. امسال با پخش یک فیلم سه بعدی در افتتاحیه کن، سینماگران دنیا رسما به سینمای سه بعدی دیجیتال خوش آمد گفتند و سینمای فردا را به جهانیان معرفی کردند. سینمای سه بعدی سینمای آی مکس سینمای سه بعدی دیجیتال با کیفیت بالای تصویر روی پرده عریض و صدای دالبی دیجیتال ساراند با ۷٫۱کانال صدا، اکران می شود. در واقع ۲تصویر همزمان از موضوع، چه در تصویر برداری و چه در پخش، عینا تکرار می شود. قبلا پخش فیلم با ۲ پروژکتور انجام می شد و طبعا کیفیت و وضوح خوبی نداشت، ولی در این فناوری با تنظیم سرعت حرکت فیلم و انجام همان تطبیق ( با آشنایی به عملکرد چشم و مغز) تنها با یک پروژکتور پخش می شود.

سینمای دوبعدی نیز آماده شده است

علاوه بر سینمای سه بعدی دیجیتال در مجموعه آزادی، سینمای دوبعدی نیز آماده شده است. سینمای دو بعدی یعنی فیلمی که همراه با پرسپکتیو تصویری، پرسپکتیو صوتی آن را هم تماشاچی حس کند؛ به عبارتی یک بعد، تصویر و بعد دیگر، صدا. ولی گذشته از تولید این فیلم ها، محل نمایش فیلم و به خصوص امکانات صوتی دارای اهمیت است که نه تنها در سالن های سینما آزادی بلکه در همه سالن های ساخته شده توسط این شرکت، کاملا رعایت شده و مطابق استانداردهای روز دنیاست. در سینمای دو بعدی نیاز به عینک نیست. آی مکس یا تصویر حداکثر و یا تصور حداکثری از یک فیلم، در واقع سه بعدی شده فیلم های ۷۰ میلی متری است. فیلم های ۷۰ میلی متری با آن پرده عریض همیشه جذابیت خاص خود را دارد و آی مکس با افزودن فناوری سه بعدی، این جذابیت را دوچندان کرده است.

اکران  فیلم های مستندو آموزشی سه بعدی

اکران  فیلم های مستندو آموزشی سه بعدی مقدمات فراهم آوردن تکنولوژی ساخت فیلم سه بعدی در ایران انجام شده و فیلم های سه بعدی در حال حاضر امکان اکران دارند. به گفته مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر، فیلم های مستند و آموزشی که مراحل اولیه خرید کدهای آن انجام شده، پس از تصویب مراجع قانونی در سینما اکران خواهد شد. برنامه اکران این سینما، شامل سئانس های محدود در طول روز است که هم سینمای دو بعدی و هم سینمای سه بعدی را شامل می شود. تصویری که به عنوان نماد سینمای سه بعدی در دنیا معروف است، کودکانی را نشان می دهد که در سالن سینما با عینک مشغول تماشای فیلم هستند در حالی که دست هایشان را به سمت صفحه تصویر بالا برده اند. .


تمام حقوق مادی و معنوی برای وب سایت فراصیل محفوظ است. استفاده از مطالب وب سایت ،فقط در صورت ذکر منبع مجاز می باشد.
© All rights reserved farasil.com 2015-2018.

Amargir.net